KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545326
nr 1454 5326
Carl Hallström
(1850-1929), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap. Signerad. Olja på duk, 58x98cm, yttermått inklusive ram: 71x113cm
Carl Hallström, svensk bildkonstnär född 1850, död 1929.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:40:29
14/3 19:34:05
Carl Hallström
Läs mer om Carl Hallström